Obserwatorzy

poniedziałek, 8 października 2012

Zasady odchudzania cz. 1

Dzisiaj zasady odchudzania, do których osoba odchudzająca się musi się przywiązać, jeśli chce schudnąć.

1.Byle, tylko nie głodówka!

Do jeden z wielu sposobów na przytycie, tak to prawda. Głodówki (diety 300-800 kcal), walą przemianę materii i jest słabsza, potem dużo zjedzonego jedzenia (nawet zdrowych) pójdzie nam w biodra.
Ale też nie jest tak, że jeśli ktoś ma nadwagę lub otyłość to może stosować normalną dietę 1000 kcal, dla niego jest to za mało, ponieważ potrzebuje więcej jedzenia do schudnięcia (np. 1500 kcal).
2. Motywacja, jest bardzo ważna!
Prowadź blog, gdzie będziesz zapisywać swoje bilanse (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Możesz też zapisywać je w swoim specjalnym zeszycie, gdzie będziesz też pisać, kiedy i ile ważyłaś i np. ile w miesiącu schudłaś. Oglądaj zdjęcia chudych, wysportowanych dziewczyn i miej silną wolę. Możesz mieć w sercu kilka cytatów , które wzmacniają silną wolę na lepszą.
3. Nie unikaj owoców i warzyw!
Myślisz, że owoce i warzywa tuczą? Nic bardziej mylnego! Inna sprawa jeśli będziesz jeść kilogramami. Chociaż owoce też zawierają cukier szkodliwy dla naszej sylwetki, można dziennie zjeść nawet 150 g jabłka (średnie jabłko), również mandarynki , grejfruty przyśpieszają przeminę materii. A co do warzyw to nie musisz ich ograniczać, możesz jeść je ile chcesz (ale nie 10 kg), 5 porcji warzyw nigdy nikomu nie zaszkodziło.
4. Sport to zdrowie!
Nie schudniesz dużo, jeśli będziesz, tylko na diecie. Trzeba się też ruszać, żeby spalać kalorie i nie przytyć np. na urodzinach. Przynajmniej 30-60 min ruchu, może to być taniec, rolki, spacer.. na to co masz ochotę. Gdy będziesz wykonywać 30 min dziennie Aerobik i z dietą 1200 kcal, możesz schudnąć nawet w tygodniu ponad 1 kg. Lecz najskuteczniejsze jest schudnięcie 0.5 -1.0 kg na tydzień.
5. Nie jedz nie zdrowych rzeczy!
Odstaw fast- foody, słodkie napoje gazowane oraz słodycze, smażone rzeczy też muszą iść w las!
Możesz oczywiście pozwolić sobie na swoje ulubione ciastko od czasu do czasu, żeby dieta nie była taka zła.
6. Nagradzaj się!
Gdy osiągniesz swój cel 1 (np. 50 kg), postanów, że kupisz sobie np. nowe buty, jeśli masz cel 2 (np. 45 kg) postanów, że jeśli go zdobędziesz, kupisz sobie np. wymarzone jeansy czy rurki. Te nagrody naprawdę motywują.

Może będzie część 2 , ale właśnie uświadomiłam sobie, że żadna osoba nie czyta tego bloga. Wyświetleń bloga : 2.

2 komentarze:

  1. Jak najbardziej zdrowe zasady! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie odchudzam się, ale popieram, że to jak najbardziej przemyślane rady :) Grunt to umiar i zdrowie!

    OdpowiedzUsuń