Obserwatorzy

piątek, 19 października 2012

Dietetyczny obiad -trudny wybór.

Śniadanie na diecie jest chyba najłatwiejsze - owsianki, kasze manną a nawet zdrowe płatki Musli, na drugie śniadanie najlepiej kanapkę z razowego chleba lub owce czy sałatka warzywna, i nagle idzie nam obiad - jesteśmy na diecie. Obiad na diecie to bardzo trudna rzecz, gdyż takich zdrowych czy dietetycznych to my nie znamy lub nie chce nam się robić.
A oto sposoby na zdrowe i dietetyczne obiady (małokaloryczne i również dadzą nam energii i mnóstwo białka). Pomogę Wam, macie tutaj kilka przykładów :
Kotlety mielone są mało kaloryczne. Na przykład dwa z marchewką mogą zawierać jedynie 90 kcal.
Jeden kotlet sojowy ma, tylko 19 kcal. Dużo osób na diecie je spożywa, są również łatwe w przygotowaniu.

Makaron również jest cudny na obiad. Ale, tylko razowy czy pełnoziarnisty.
Naleśniki kojarzą nam się z bombą kaloryczną? Nie potrzebnie! Jeśli kochamy je, możemy przygotować na obiad razowe czy pełnoziarniste.
Pierś z kurczaka ma mało kalorii i dużo osób, również spożywa je na diecie. Daje nam energii , jest zdrowa i dietetyczna.

Mniam, sałatkę możemy dodać do ryb czy mięs.

A oto pyszny biały ryż z jabłkiem i cynamonem. Dużo osób znają jej przepis, jest łatwy w przygotowaniu. Porcja to pół woreczka białego ryżu, trochę jabłek gotowanych lub duszonych i około pół łyżeczki cynamona , mniam!


Zapamiętajmy, że obiad to, nie tylko drugie danie. Również musimy posmakować zupy. Lecz jeśli na obiad jemy spagetti razowe lub ryż z jabłkami i cynamonem, nie konieczne trzeba dodawać zupy.
Pamiętajmy również, żeby mięsa i ryby gotować. Smażyć na tłuszczu nie możemy. Jeśli natomiast smażymy to na zdrowym oleju np. oliwa z oliwek (oliwa z oliwek przyśpiesza przeminę materii i tak bardzo się nie wchłania, lecz nie smażmy na więcej niż 180 stopni).
Obiad na diecie powinien zawierać 150-350 kcal. Jeśli jesteśmy na diecie 1500 kcal to możemy na obiad poświęcić nawet 400-500 kcal.
Smacznego!

1 komentarz:

  1. oj ja muszę mieć zdecydowanie więcej kcal - karmienie piersią, ale pomysły ciekawe :)

    OdpowiedzUsuń